Kartvizit

20.12.2021
760
Kartvizit

Kartvizit baskı hakkında

kartvizit, genel bir tanımla kişiler veya kurumlar için hazırlanmış üzerinde iletişim, firma bilgileri ve tanıtıcı bilgilerin yer aldığı reklam ürünlerine kartvizit denir. İlk kez firma kurulurken bir matbaa’dan sipariş geçilecek ürün hangisidir denilirse bir çoğumuzun ilk aklına kartvizit baskıları gelir. 

Firma kartlarında adı yazan kişi çalıştığı firmadaki kartvizitinde firma bilgileri, iletişim bilgileri, tam adı ve iş yerindeki çalıştığı pozisyonu bilgileri bulunur. Kartvizitler ihtiyaç halinde müşteriler tarafından kartvizit üzerinde yazan bilgiler doğrultusunda iletişim kurabilirler. Son yıllarda kartvizit baskılarında genellikle 350 gramaj mat kuşe kağıt kullanılmakla beraber ebat olarak 5.2 x 8.2 cm ölçülerine sahiptirler. Kartvizitler sürekli hatırlanmanızı sağlar ve iş hayatında hatırlanmak oldukça önemlidir. Bir kere iş yaptığınız firma yada bir şahıs size tekrardan kartvizitiniz sayesinde ulaşabilir. Kartvizit baskıları aslında sizin kimliğinizdir. Müşterilere karşı tanıttığınız ilk adımdır ve firmanıza ait bilgileri içermektedir. Kartvizit hafife alınacak bir iş değildir. Baskı kalitesi, renkler ve kullanılan kartvizit kağıtları başlı başına bir matbaa da baskı işidir. Kurumsal kimlik tasarımı önemli süreçtir. Müşterilerinize ve tedarikçilere kolay ulaşım sağlayan kartvizitler, baskı kalitesi ve görsel tasarımlar ile kurumunuzun gücünü ve kurumsallığını gösterir. Kartvizitleri uygun fiyata ve kaliteli kartvizit baskıları yaptırmak çok önemlidir. Enfal Reklam olarak biz, Matbaa tesisimizde kaliteli kartvizit baskıları yapmaktayız.

Kartvizitte Baskılarında Hangi Bilgiler Bulundurulmalıdır?

• Firma logusu / Firma Unvanı• Kişilerin ad ve soyadı• Kişilerin meslek / pozisyon• İletişim numaraları gsm, sabit telefon ve faks• Mail adresi• İnternet adresi• Açık adresiYukarıdaki bilgiler kartvizit yer alması gereken bilgilerdir. İsteğe bağlı QR kod eklenebilir. Bazı kartvizitlerde gsm veya faks numaraları istenilirse yazılmaya bilir. Kartvizit tasarımlarınızı hazırlarken şık ve sade tasarımlar hazırlamaya özen gösterin.

Kartvizit Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüz şartlarında değişen ve gelişen teknoloji, tüm alanları olduğu gibi kurumsal bazda yapılan tasarım çalışmalarını da etkilemiş durumdadır. Bu anlamda, kurumsal kimlik çalışmaları, söz konusu kurumun özelliklerini yansıtacağından, söz konusu kurumun kendi piyasasında yaratmak istediği etkinin net bir biçimde bilinmesi gerekir. Kartvizit baskıları konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer ölçüt ise, firmanızı temsil edecek kartvizitin boyutlandırılmasıdır. Genel anlamda karşı tarafa sunulan kartvizitlerin boyutlandırması bir cüzdan içerisinde konumlandırılabilecek kadar olmalıdır.  

Enfal Reklam olarak, siz değerli müşterilerimizin faaliyet gösterdikleri farklı piyasalarda, farkınızı ortaya koymanız için tüm tasarımları üstlendiğimiz gibi kartvizit tasarımlarınızı da maksimum müşteri memnuniyeti ile tasarlanmaktadır. Tasarlamış olduğumuz kartvizit çalışmalarında, kurum logosunun yer alması, kurumsal iletişim bilgileriniz, eğer kartvizit bir şahıs için hazırlanıyorsa şahıs bilgileri mutlaka yer alır. Bu anlamda hem kurumunuzun hem de çalıştığınız kurumda isminizin markalaşmasını hedefleriz. Talep ettiğiniz tüm kartvizit çalışmalarında, farklı renk ve kâğıt seçenekleri uygulanabilmektedir. Tasarımcılarımız tarafından, bilgisayar ortamında çalışılan tasarımlar, istenen adet sayısına göre baskı sürecine girer.  Talebe bağlı olarak kartvizitlerinizde, kâğıt kalınlığı fazla isteniyorsa, Amerikan Bristol kâğıt ve ya doğrudan kendinden desenli yüzeyi mat ya da parlak olan kâğıt türleri kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra, yeni nesil tasarımlarımızda sıklıkla kullandığımız şeffaf yüzey üzerine kartvizit baskısı da yapılabilmektedir.

Yine müşteri talebine bağlı olarak, kartvizitin tek bir yüzeyine ya da iki yüzeyine baskı yapılması mümkündür. Tasarımda arka yüzeyin boş bırakılması, kişilerin kartvizitin arka yüzeyini not almak için kullanabilmesine olanak sağlar ve baskı maliyetini düşürür. Çift yüzeyine baskı yapılmış kartvizitler ise, kurum kimliğinizin yansıtılması ve verilmesi gereken bilgilerin daha geniş bir alana yayılmasına olanak verdiğinden, profesyonel firmalar tarafından daha çok tercih edilmektedir.  Kartvizit baskı sürecinde siz değerli müşterilerimizin yapması gereken tek şey, kartela üzerinden ihtiyaç duyduğunuz tasarımı seçip, özellikleri belirleyip tarafımıza belirtmektir.  

Firmamızla yapacağınız kartvizit çalışması hangi türde olursa olsun, uzman baskı ekibimiz ile maksimum müşteri memnuniyeti hedeflemekteyiz. Bu sebeple vermiş olduğunuz siparişlerin baskı süreçleri kişiye özel olarak sürdürülür. Burada amaçlanan baskı sürecinde yaşanabilecek riskleri en aza indirmektir.  Firmamızca hazırlanan kartvizit baskı çeşitlerimiz;• Parlak selefonlu kartvizit tek yönlü 250 Gr Amerikan Bristol kartvizit• Mat selefonlu kartvizit tek yönlü 350 gr mat kuşe kartvizit• Parlak selefonlu kartvizit çift yönlü 350 gr. Mat kuşe kartvizit• Mat selefonlu kartvizit çift yönlü 350 gr. Mat kuşe kartvizit• Kabartma laklı kartvizit çift yönlü 350 gr. Mat kuşe mat selefonlu özel kesimli kartvizit• Sıvamalı kabartma laklı kartvizit çift yönlü 700 gr. Mat kuşe mat selefonlu özel kesimli kartvizit• Acele kartvizit aynı gün teslim mat selefonlu kartvizit çit yönlü 350 gr mat kuşe kartvizit

Kartvizit Baskılarında Kullanılan Kağıt Çeşitleri Nelerdir?

Avrupa mat kuşe Amerikan Bristol Japon Bristol Tuale (fantazi) Kağıt Avrupa Mat Kuşe Kağıt Kartvizit baskılarında genel olarak 350 gramaj mat kuşe tercih edilir. Her iki yönü aynı görüntüde, düz ve pürüzsüzdür. Her iki yönüne baskı yapılabilmektedir. Mat kuşe kağıt, tercih edenler genelde sade ve şıklığa önem veren firmalardır. Amerikan Bristol Kağıt Kartvizit baskılarında genel olarak 250 gramaj kullanılır. Tek tarafa baskı yapılması daha uygundur arkası kirli beyaz olma sebebiyle baskıyı koyu göstermektedir. Amerikan bristol kartona benzetilmektedir iletişim odaklıdır. Tercih eden firmalar ise genelde küçük ölçekli firmalardır. Japon Bristol KağıtKartvizit baskılarında her ne kadar amerikan bristol kağıda benzetilse arasında bariz fark vardır. Japon bristol kağıt çift taraflı baskı yapılabilmektedir ve her iki tarafı aynı arkası kirli beyaz değildir.  Tuale (fantazi) Kağıt Genelde mali müşavir ve muhasebeciler tarafından sıkça tercih edilir. Kartvizit baskılarında genelde zemin baskı yapılmaz beyaz kalır. Pürüzlü bir yapısı vardır. Fantazi kağıt üzerine kartvizit baskıları klasik görüntü verir.

Kartvizit Örneklerimiz