Broşür

20.12.2021
820
Broşür – El İlanı

Broşür ve el ilanı baskıları 

Broşür baskıları hedef kitlelerini bilgilendirmek, yaptığı işleri, ürün veya hizmetlerini anlatmak broşür baskı fiyatlarının uygunluğu ile kullanılabilen ekonomik matbaa ürünleri arasında katalog baskıları kadar çok sayfalı olmayan materyallerdir. Genelde broşür baskıları 2 sayfa katlamalı, el ilanları ise tek sayfa tek taraf basılırlar Broşür baskısı yapılan hizmet ve ürünü tanıtımı yapmak için müşterilerinizle kolaylıkla iletişim sağlayacak matbaa ürünüdür. Broşür baskılarında genelde çok renk kullanımı 4 renkli ofset baskı makinelerinde basımı yapılır. Günümüzde broşür ihtiyacının talep görmesi artan maliyetler düşünüldüğünde maliyetleri azaltabilmek için organize matbaa sistemi adında broşür baskıları toplu bir şekilde basımı gerçekleşmektedir ve kaliteden asla ödün vermemektedir. Genelde broşür baskısında A4 kırımlı broşür  veya A5 çift taraf baskılı broşürler tercih edilir. A5 broşür baskısında firmanın sunduğu hizmetin, fiyat ve kampanyaları hakkında çok rahatlıkla tanıtım yapabilecekleri bir reklam alanı mevcuttur. Broşür tasarımlarında kullanılacak görseller özenle seçilip çözünürlükleri yüksek olmalı farklı dikkat çekici verilmek isteyen mesajlar net verilmelidir. Broşür baskılarından sonra selefon veya genel lak uygulaması yapılabilmektedir. Genelde broşür baskılarında kağıt olarak 105 ile 170 gramaj arası parlak yada mat kuşe kağıtlar kullanılabilmektedir.  Tek taraf baskılı broşürler bazen prestij amaçlı kalın kağıt veya ekonomik olabilmesi için sayfalı broşürler ince kağıtlarda baskıları yapılabilmektedir. Kaliteli bir baskı kalın kağıtların vermiş olduğu tokluk ve farklı tasarımlar ile hazırlanmış broşürün firmalara prestij katmaktadır. 

Broşür, el ilanları baskılarında yapılması gerekenler ofset baskı makine parkuru olan firmalar tercih edilmeli kendi bünyesinde tasarım ekibi olan matbaalarla çalışmakta her zaman faydası olur. Matbaa dünyasında kartvizit ve broşürler en kolay baskılar olarak kabul görür ve bu sebepten ciddiye alınmayabilir. İstanbul baskı matbaa olarak biz, tüm baskı işlerimizle olduğu gibi her işin kendi içindeki önemi ve hassasiyetine inanıp ve kaliteli basımlar gerçekleştiriyoruz.

Broşürlerin amacı nedir? Broşür Baskıları nasıl hazırlanmalıdır?

Broşür baskıları bir matbaanın kalitesini ortaya çıkarır, kaliteli broşür baskıları firmaların ürün ve hizmetlerin satışını artırır ve firmanın akılda kalıcı olmasını sağlar. Broşür baskıları tecrübe ve en önemlisi müşterinin aktarmak istediklerini anlatmak hayallerindeki sunumu tasarıma dökmektir.  İstanbul baskı olarak biz, matbaa tesislerimizde kaliteli broşür basımı için özenle her aşamasını dikkatlice kontrol ederek broşür baskıları yapılmaktadır. Broşür baskıları tasarım için ilk önce görseller oluşturulur, diğer aşamalar ise firmanıza ait bilgiler toplandıktan sonra, tasarımcı tarafından dikkat çekici, sade ve şık bir mizanpaj hazırlanarak firmanız üzerinde satışlarınızın artması için dikkat çekici tasarımlar hazırlanmalıdır.

Broşür Baskı Fiyatları Nelere Göre Değişir.

Broşür, El ilanı müşterilerinizle kolaylıkla iletişim sağlayacak reklam ürünü dört farklı ebatta sunulmuştur; 10×21 cm broşür, A5 broşür, A4 broşür ve A3 broşür. Broşür baskı fiyatlarını etkileyen faktörler adet ve boyudur. Broşür Baskılarında boyutunu belirlerken görsel anlatımla ifade edilecek mesajlar ve sözlü anlatımlarınız yeteri kadar açıklayıcı olabilecek bir boydaki broşür seçimi yapmalısınız

Broşür Baskılarının Açık ve Kapalı Ebat Bilgileri

Tek Katlamalı BroşürAçık Ebat: 29.7×42 cm  – Kapalı Ebat: 21×29.7 cmAçık Ebat: 21×29.7 cm  – Kapalı Ebat: 14.8×21 cmAçık Ebat: 20×20 cm     – Kapalı Ebat: 10×20 cm2 Katlamalı Broşür (içe kırım)Açık Ebat: 29.7×42 cm  – Kapalı Ebat: 21×14 cmAçık Ebat: 21×29.7 cm  – Kapalı Ebat: 9.9×21 cm2 Katlamalı Broşür (z kırım)Açık Ebat: 29.7×42 cm  – Kapalı Ebat: 21×14 cmAçık Ebat: 21×29.7 cm  – Kapalı Ebat: 9.9×21 cm

Broşür Tasarımının Püf Noktaları Nelerdir?

Belirlenecek hedef kitlesine uygun olmalı♦ Broşür baskıları öncelikle hedef kitlesine uygun olarak tasarlanmalı içerik ve görsel seçimi dikkatlice belirlenerek stratejiyle seçilmelidir. Şık ve Dikkat Çekici Tasarımı Olmalı♦ Broşür baskılarının ürün, hizmet ve tanıtımlarını etkili ve dikkat çekici şekilde satış stratejilerini odaklı tasarımlar satışlarınızı artırmanız da etkili rol oynar.Broşür baskılarında mizanpajı kendi hazırlayan müşterilerimiz gelen çalışmalar tasarım ekibimiz tarafından dikkatli şekilde baskıya uygun hale getirilip montaj yapılıp üst düzey baskı makinelerinde yüksek kalitede basıma alınmaktadır.

Broşür Baskı Öncesi Bilinmesi Gerekenler?

♦ Broşür baskıları ebat çeşitliliği fazla olması sebebi ile seçilen ebatlara karar verilmelidir.♦ Broşür baskı aşamalarına gelmeden bütün hazırlıklarının tamamını bitirmiş örnek broşür tasarımları incelenmiş olmalıdır.♦ Broşür baskılarında ürün ve tanıtımlarının detaylı girildiğine emin olun♦ Tasarımınızda sade ve algılanabilir cümlelerle çok şey ifade etmeye çalışın.♦ Broşür baskılarında sadece metin yazılarıyla değil, görsel anlatımla ifade etmek mesajların daha akılda kalıcı olmasını sağlayacaktır.♦ Broşür baskı fiyatları maliyeti etkileyen en önemli unsur adet, ihtiyaçlarınızdan eksik yada fazla yapılmamalı adet doğru hesaplanmalıdır.

Broşür Basımı Sonrası Ekstra İşçilikler?

Broşür baskıları profesyonelliğe, kaliteyi önem veren müşterilerimiz için ekstra işçilikler♦ Broşür baskı sonrası selefon♦ Broşür baskı sonrası genel veya kısmı lak♦ Broşürlerde özel kesim

Broşür Baskı Fiyatları ve Broşür Baskı Siparişi İçin Gerekli Bilgiler?

Broşür baskı fiyatlarımız fiyat listemizde bulunmaktadır, sayfamızda eklemediğimiz broşür özelliklerini fiyat talep ederken aşağıdaki bilgiler doğrultusunda talep edebilirsiniz♦ Broşür adet bilgisi♦ Broşür ebat bilgisi♦ Broşürde kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi♦ Laminasyon mat selefon, parlak selefon♦ Lak uygulamasının olup olmadığı♦ Varak baskı olup olmadığı ( gümüş, altın )♦ Cilt şekli (tek kırım, iki kırım(içe katlamalı veya Z kırım)İstanbul baskı matbaa olarak komori matbaa baskı makine parkuru ile Broşür baskıları gerçekleştirmekteyiz.

Broşür Örneklerimiz