Vinil Baskı

20.12.2021
794
Vinil Baskı

Vinil Branda Baskı Hakkında

Vinil baskı bir diğer adıyla branda baskı dış mekan reklam ürünlerinde tercih edilen bir üründür. Vinil branda baskı ürünü açık hava şartlarına dayanıklıdır ve dokusu sayesinde basılan fotoğrafları net göstermektedir.

Size dayatılan standart ölçüler dışında artık istediğiniz ebatta baskı bizde. Kendi özel ölçülerinizi girerek ihtiyacınız kadar vinil baskısı yaptırabilirsiniz.

İç Mekan Baskı ve Dış Mekan Baskı Nedir ?

Dış mekan vinil baskı dışarı mekanlarda tercih edilen baskı türüdür. Bunun sebebi baskısında solvent bazlı boya kullanılmasıdır. Bu nedenle kötü hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Soğuk ve sıcak havalara, suya dayanıklıdır. Her mevsimde kullanılabilir ve uzun ömürlüdür. Kullanım alanları tabelalarda, germe vinil tabelalarda, bina cephe giydirmelerinde, tır korse giydirlerinde, araç reklamlarında ve diğer dış mekan reklam alanlarıdır.

Dış mekan vinil baskı iç mekanlarda kullanım için daha uygundur. Baskısı daha kalitelidir. Bunun sebebi iç mekan baskılar yüksek DPI de farklı bir makinede basılmaktadır. Dış mekan baskı ile arasındaki en büyük fark budur. Eğer baskılı vinili veya brandayı yakına yani insanların yakından görebileceği yerde kullanacaksanız tercih edebilirsiniz. Şunuda söylemeliyiz ki dış mekan baskılarımız da en az iç mekan baskı kadar net basmaktadır. 

Vinil Branda Baskı Sipariş Öncesi Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Kullanım yerinize göre iç mekan baskı veya dış mekan baskı seçiminizi doğru yapmalısınız. Genelde dış mekan baskı tercih edilmektedir.
  • Vinil veya brandanızı asmayı düşünüyorsanız kapsül seçimi yapabilirsiniz. Seçtiğinizde vinilin 4 kenarına 3 cm içeriden metal kapsül atılmaktadır. Baskı ölçüsü büyük ise her 1 metre arayla kapsül atılmaktadır.
  • Vinil branda kenarlarının daha sağlam olması için kenar dikişi seçeneği seçilmelidir. 3 cm fazlalık arkasına kıvırılıp dikiş yapılmaktadır.

Vinil Branda Fire Hesabı

Diğer fiyat faktörü ise baskı sonrasında fire hesabı yapılmasıdır. Genelde malzemeler standart ölçülerde rulo halinde kullanılmaktadır. Baskı ölçünüz malzeme ölçüsünden küçük ise kalan boş kısım firedir. Ve genelde boş kalan kısımda fiyata dahil edilir. Enfal Reklam’da dijital baskı ürünlerinde fire hesaplaması yapılmamaktadır. Baskı ölçünüz kadar ödeme yaparsınız.

Vinil Branda Büyük Baskılarda Kaynak Yapımı

Malzemeler standart ölçülerde top olarak satılmaktadır. Genelde 156 cm ve 320 cm genişliğinde ve 50 metre uzunluğunda rulo olarak üretilmektedir. Tasarımınız eğer bu ölçülerden büyük ise parçalar halinde baskı yapılır. Daha sonra bu parça viniller özel kaynak cihazı ile birbirine kaynatırlır. Bu işleme vinil kaynak denilmektedir. Vinil baskı fiyatları hesaplanırken eğer kaynak yapılacaksa genelde fiyata ekstra dahil edilir. Fakat Enfal Reklam da vinil kaynak işlemi de ücretsizdir ve fiyat hesaplama sistemimize dahil edilmemiştir.

Vinil Branda kapsül veya Kopça Kullanımı

Basılan vinil veya brandanızı bir yere asmak isterseniz vinile atılan metal kapsüller fiyat hesaplamasına etki eder.  Ne kadar kapsül atıldıysa adet olarak hesaplandırma yapılır. Yine Enfal Reklam da kapsül veya kopça ücretsizdir.

Vinil Branda Kenar Dikişi

Basılan vinil dış mekanda asılıp kullanılacaksa tahribata uğrayabilir. Genelde rüzgar etkisiyle vinil kenarlarından zamanla yırtılır ve kapsül deliklerinden bağlanan bölge kopar. Bunu önlemek için vinilin kenarları 2 cm katlanarak çift dikiş dikilir. Bu sayede koruma sağlanmış olur. Enfal Reklam da vinil baskı fiyatları hesaplanırken bu hizmet ücretsizdir.

Vinil Branda Kolon Dikişi

Vinil kenarlarının daha dayanıklı olması için kolon dikişi yapılır. Kenar dikiş işlemi gibidir farkı içine kolon ipi yerleştirilerek dikilmesidir.

Montaj

Vinil baskılarımız tecrübeli ekibimiz ile titizlikle uygulanmaktadır.

Vinil Baskı Örneklerimiz