One Way Vision Giydirme

20.12.2021
742
One Way Vision Baskı

One Way Vision Baskı Nerelerde Kullanılır ?

One way vision baskının kullanım alanı cam yüzeylerdir. Cam yüzeye sahip aklınıza gelebilecek her alanda rahatlıkla kullanıma uygundur. Cam ile kaplı bir yapının dış cephelerine giydirme işlemi yapılması en çok tercih edilen alanıdır. Bunu tarafında ara camlarına eklenecek logolar, mağazaların vitrinlerinde da bu metot sıklıkla kullanılmaktadır.

One Way Vision Avantajları Nelerdir ?

İşlemin en büyük avantajı cam yüzeylerde,  bakıldığında dışarıyı görebilme imkanı sağlamasıdır. 0.15 ile 0.20 mm kalınlığındaki malzemesi sayesinde uzman bir ekip tarafından montajı gerçekleştirilirse amaç tatmin edici sonuçlar ortaya çıkması sağlanabilir. Ayrıca kullanılan malzemenin yapışkanı ne kadar güçlü ve kaliteli ise çapları ne kadar küçük olursa, görsellik açısından da o kadar iyi sonuç verecektir. İnce olduğu kadar dayanıklı da bir malzemeden üretilmektedir. Bu nedenle formunu korumak konusunda oldukça başarılıdır.

One way vision baskı tekniğinde dış mekan afişlerinin hepsinde olduğu gibi solvent bazlı boyalar kullanılmaktadır. Solvent bazlı boyalar dış etmenlere karşı en yüksek dirence sahip boya çeşididir. Dış mekan monte edilecek bir cam’ın yağmur, kar, yoğun güneş ışıkları gibi öğelere maruz kalınacağı düşünülürse, dayanıklı bir boya kullanılmaması durumunda boyaların akması ya da renklerinin solması işten dahi değildir. Solvent bazlı boyalar bu durumların önüne geçmektedir. Ayrıca kullanılan ürünün kalitesi, işlemi yapan ekibin deneyimi gibi öğeler ile kullanım ömrü 1 seneden 5 seneye kadar değişkenlik gösteren bir süreci kapsamaktadır.

One way vision baskı uygulaması genellikle cam yüzeylerde kullanılmaktadır. Son zamanlarda neredeyse her yerde görebileceğimiz bu uygulamalar  pvc (folyo) üzerine yapılan dijital baskı sayesinde hem cam yapıların dışarıdan içerisi görünmez hem de reklamınızı yapmış olursunuz. İstediğiniz bir cama, fotoğraf yüksek kalitede basılarak kaplamalar yapılmaktadır. sadece yapılar değil araçlarda da bu metot kullanılmaktadır.

Delikli folyo üzerine yapılan baskı oldukça kullanışlıdır. Bu ürünün folyonun kalınlığı ise 0.15 mm ila 2 mm arasında değişmektedir. Boyutları ise oldukça büyük olması sebebiyle pek çok büyük alanda kullanılmaktadır.

Bu uygulama için baskı yapılmadan evvel uygulanacak yapının ayrıntılı olarak her cepheden fotoğrafları çekilir ve bilgisayar ortamında pek çok program sayesinde uygun duruma getirilir. Sonucunda hazırlanan bu grafik tasarımlar ve folyo tarafına One way vision üzerine dijital ortamlarda yüksek kaliteli olarak basılır.

Önceden alınan yapı ölçülerine göre hazırlanan taslaklar göz önüne alınarak kesme işlemi yapılır. Arka yüzeyi yapışkanlı olan bu malzeme basitce istenilen yere uygulanır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta ölçülerin doğru alınmasıdır.

One Way Vision Giydirme Çalışmalarımız