Outdoor Blackout Vinil

20.12.2021
772
Blackout Vinil

Blackout Vinyl Baskı

Blackout vinil baskı reklam sektöründe blackout vinil / branda baskı çift taraflı baskı olarak bilinen. İki ayrı yüzeye yapılan baskılarda bir taraftaki görselin, diğer tarafa yansımasını önlemek için vinil kağıtlara yapılan baskı çeşididir. Blackout ışık geçirgenliğini önlemek için iki katman arasına konulan siyah perde sistemidir.

Normal şartlarda ayrı iki vinile yapılan baskı sırtsırta eklense bile, arkadan aldığı ışık ile görseller birbirine karışabilir. Oysa blackout baskı ile iki ayrı tarafına iki ayrı görsel baskısı yapılan malzeme arkadan ışık alsa da birbirine asla karışmamakta ve iki ayrı çalışma gibi durmaktadır.

BLACKOUT VİNİL BASKI NEDİR?

Tek bir malzemenin her iki tarafına da rahat bir şekilde baskıların uygulanabildiği bir malzeme olan blackout branda içinde yer alan siyah katmanın ön yüzeyde bulunan baskıyı arkaya, arka yüzeydeki baskıyı ise ön kısma göstermeyi engelleyen yapı bir üründür.

Blackout baskı çeşitlerini vinil, branda, kağıt, kumaş olarak çeşitlendirebilmektesiniz. Bu sayede blackout branda baskı tekniği ile çift taraflı bayraklar. Yol kenarlarındaki direklere asılan çift yönlü reklamlar hazırlatma şansını yakalayabilmektesiniz.

Blackout vinil/branda bayrak, baskı reklam ve perde sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Kimyasından dolayı çok dayanıklı olan blackout çoğunlukla açık alanlarda kullanılmaktadır.

Blackout Vinil / Branda Baskı Nasıl Yapılır?

Baskı işleminin kaliteli olması için, hazırlanan görsel çalışmanın kaliteli olması gerekmektedir. Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makineler aracılığı ile basılmaktadır. Yakın mesafeden bakıldığında hatasız olduğu net bir şekilde görülmektedir.

Balckout vinil branda baskılarda istenile malzeme makineye yerleştirilerek çalışma makineye gönderilir ve baskı işlemi başlar. Baskı püskürtme sistemi uygulanarak yapılır. Baskının bitiminden sonra makineden alınır ve bir süre dinlendirilir. Sonrasında ise malzeme ters çevrilerek diğer yüzeyine de aynı baskı uygulanmaktadır.

Montaj

Lackout vinil baskılarımız tecrübeli ekibimiz ile titizlikle uygulanmaktadır.

Outdoor Blackout Vinil Örneklerimiz